Magazin

Jak pečovat o kůži

Kožený nábytek může vypadat krásně a elegantně i po letech jako nový, je potřeba trocha péče. Pečovat o kožený nábytek není mnohem složitější než starat se o jiných typů čalouněného nábytku. Zde je několik tipů které vám pomohou udržet kožený nábytek v nejlepším a dobrém stavu:

  • Kožený nábytek je možno čistit vlhkým bavlněným hadříkem nebo papírem. Hadřík jemně navlhčete. Hadřík, který je příliš mokrý zanechá na kůži skvrny. Proces čištění efektivně odstraní prach a nečistoty z kůže.
  • Dále je důležité vysát nečistoty a prach ze spár nábytku. Nejlepší způsob jak odstranit prach — je použití vysavač. Při použití vysavače buďte opatrní, abyste kůži nepoškrábali plastovými nástavci.
  • Vždy pravidelně aplikujte kondicionér na kožené výrobky. Přípravek chrání kůži před všemi druhy skvrn a dokonce i před vysycháním a popraskáním . Kondicionér pro kožené výrobky je možno zakoupit na každé benzínce nebo v obchodech s nábytkem. Doporučujeme Vám pro udržení dobreho vzhledu koženého nábytku — použití kondicionér každých 6 – 12 měsíců.
  • Rychle otřete skvrny suchym čistým hadříkem. Vyčistěte cokoliv vylitého a poskvrněného co nejdříve. Lepsí odstraňovat nové skvrny předtím, než zaschnou a usadí se.
  • Používejte pouze přípravky, které jsou doporučeny. Chemické přípravky, které nejsou určeny přímo na kůži, nesmí s kůží přijít to styku (krém na boty, odstraňovače skvrn, odmašťovadla, mycí přípravky, aceton a další). Nepoužívejte na kožený nábytek čpavek, bělidlo nebo jiná hrubá čistící činidla.
  • Sluneční záření a blízkost tepelného zdroje může poškodit kožený nábytek: barva kůže může vyblednout nebo se změnit, kůže se může vysušit.
  • Jak se zbavit škrábanců na kůži? Odstraňuje drobné škrábance na kůži — utěrkou z mikrovlákna.

Péče o kůži opravdu není složitá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.